HAKKIMIZDA

Avustralya İslam Kültür Merkezleri Birliği ( UICCA ) dini ve eğitim hizmetlerinin yanında bulunduğu bölgelerde kültürel ve sosyal hizmetler de sunmaktadır. Avustralya resmi makamlarınca kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak tanınmaktadır.
Hizmetlerimizin Avustralya’da ki tarihi aşağıda sunulacağı üzere 1970’lerin başına dayanmaktadır. 1978 yılında Flemington Türk İslam Cemiyeti olarak kurulan derneğimiz, 1993 yılında Avustralya İslam Kültür Merkezleri Birliğini alarak Campbellfied’de bulunan arsaya cami ve gündüzcü yurt inşaatı yapılarak hizmete devam etti.
1996 yılında Noble Park şehrinde bir yatılı kurs binası alınarak yatılı hizmete başlandı. 1997 yılında Sydney şehrinde hizmetler başladı. 2007 yılında Meadow Heights bölgesinde bir Merkez yurt inşa edildi.

Asıl Amacımız

Avustralya’da bulunan Müslüman toplumuna İslami değerleri anlatarak hayatlarında iken bulundukları yerde insanlığa faydalı birer ferd olmaları ve aynı zamanda ahiretlerini kazanacak  şekilde dinlerini yaşamalarına vesile olmak. Amacımıza ulaşmak için erkek ve hanım her türlü yaş gruplarına haftalık olarak belli programlarımız mevcuttur.